Nasze usługi

Wykonujemy badania 2D:

RTG punktowe

Zdjęcia RTG punktowe to zdjęcia przeglądowe w projekcji 2D, wykonywane sposobem wewnątrzustnej rejestracji obrazu. To podstawowe zdjęcie i badanie radiologiczne podczas leczenia stomatologicznego. Pozwala zdiagnozować stany chorobowe i zapalne rozwijające się wewnątrz zębów oraz ocenić strukturę ich kanałów.

RTG Panoramiczne

Zdjęcie pantomograficzne to skrócona nazwa na zdjęcie rentgenowskie twarzoczaszki (RTG panoramiczne zębów, potocznie nazywane panoramą). Badanie jest to dokładne zdjęcie warstw twarzoczaszki, na którym widoczne są nie tylko zęby, ale również tkanki je otaczające, w tym kości.

CE

RTG Cefalometryczne

Zdjęcie cefalometryczne jest to zdjęcie rentgenowskie boczne czaszki. Badanie jest określane jako „cefalo” lub „tele” Zdjęcie to znajduje zastosowanie przede wszystkim w ortodoncji. Obrazuje czaszkę, tkanki twarde i miękkie twarzy, podniebienie twarde oraz zatoki przynosowe. Dzięki temu ortodonta może ocenić wzrost kostny pacjenta, ustalić przyczyny wady zgryzu, a także dokonać pomiarów niezbędnych do opracowania planu leczenia. Wszystkich pacjentów poszukujących cefalometrii zapraszamy do naszej pracowni 3D tomografia w Kaliszu.

panoramiczne zdj segment

RTG Panoramiczne segment

Jest to wykonanie fragmentu zdjęcia panoramicznego. Wybranego segmentu zamiast pełnego zdjęcia pantomograficznego. Pozwala to na zobrazowanie fragmentu łuku zębowego ze stawem skroniowo-żuchwowym lub bez, co daje nam zmniejszony obszar ekspozycji. Możliwe dostępne warianty RTG pantomograficznego w naszej pracowni 3D tomografia to 5 segmentów: staw prawy, staw lewy, prawa, lewa lub środkowa część łuku zębowego, możliwość wyboru dowolnej liczby segmentów.

ROSIŃSKA_MAG SSŻ_20230518_150226

RTG Panoramiczne SSŻ

RTG stawów skroniowo-żuchwowych stosowane w rozpoznawaniu zmian morfologicznych i zaburzeń czynnościowych stawów skroniowo-żuchwowych. Najczęstszym procesem chorobowym tych struktur jest choroba zwyrodnieniowa oraz urazy (złamania, zwichnięcia stawu lub uszkodzenia więzadeł), co doprowadza do niestabilności stawu. Problemy dotyczące stawów skroniowo-żuchwowym mogą być również związane ze zmianami reumatoidalnymi lub nowotworowymi. Wykonanie zdjęcia RTG stawów skroniowo-żuchwowych w naszej pracowni 3D tomografia, pozwala na szybkie wykrycie wszelkich zmian w tym obszarze. Obrazuje ono pozycję stawów w zwarciu lub rozwarciu żuchwy.

Wykonujemy Badania 3D Tomografia:

Tomografia 3D endo (małe pole)

Tomografia 3D jest innowacyjną techniką obrazowania szczękowo-twarzowego, dokładniejszą niż zdjęcie pantomograficzne. Pozwala uzyskać bardzo dokładne trójwymiarowe obrazy. Daje możliwość nieinwazyjnego badania gęstości kości i struktury zęba od wewnątrz. Można ją wykonać w naszej pracowni 3D tomografia w Kaliszu. Za pomocą tomografii 3D endo możemy zobrazować dowolny fragment łuku zębowego (od jednego do kilku zębów), uzyskując przy tym zmniejszony obszar ekspozycji na
promieniowanie.

Tomografia 3D
szczęka/Żuchwa

Nowoczesne, nieinwazyjne i bardzo precyzyjne badanie wykonywane w naszej pracowni
3D tomografia, pozwala na zobrazowanie struktur całej szczęki lub całej żuchwy,
uzyskując przy tym zmniejszony obszar ekspozycji na promieniowanie.

Tomografia 3D
pozostałe wielkości

Pozostałe wielkości badań za pomocą tomografii 3D, które wykonujemy w naszej pracowni obejmują badania: szczęki i żuchwy, twarzoczaszki, zatok, stawów skroniowo-żuchwowych, uszu (otworu słuchowego wewnętrznego)

ZWARCIE

Tomografia Stawów skroniowo-żuchwowych (SSŻ) jedna pozycja

bardzo precyzyjne badanie pozwalające na zobrazowanie stawów skroniowo-żuchwowych w zwarciu lub rozwarciu.

 

W ROZWARCIU

Tomografia Stawów skroniowo-żuchwowych (SSŻ) dwie pozycje

precyzyjne badanie pozwalające na zobrazowanie stawów skroniowo-żuchwowych w zwarciu i rozwarciu.

Co nas wyróżnia

Badania wykonujemy w kilkanaście minut. Daje to duży  komfort dla pacjentów. Podczas naświetlania pacjent otrzymuje minimalną dawkę promieniowania. Personel w naszej pracowni 3D Tomografia jest dobrze przeszkolony i przestrzega najwyższych standardów higieny, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo pacjentów. 

Szybko

Badania wykonujemy w około 10 minut, co gwarantuje komfort dla Państwa pacjentów.

Bezpiecznie

Podczas naświetlania pacjent otrzymuje minimalną dawkę promieniowania.

Komfortowo

Nasz personel jest przeszkolony i przestrzega najwyższych standardów higieny.

Adres

3D Tomografia ul. Staszica 29, 62-800 Kalisz

Zadzwoń do Nas

+48 783 716 416

Napisz do nas

pracownia@3dtomografia.pl

Poleć Naszą pracownię swoim znajomym

Warto mieć gwarancję wysokiej jakości diagnostyki obrazowej