O wiele więcej niż na zwykłym zdjęciu pantomograficznym. CBCT pozwala dokładnie zobrazować np. przyczynę zatrzymania zębów oraz obecność tworów patologicznych utrudniających wyrzynanie zębów, resorpcje korzeni wywoływanych przez ektopowe i zatrzymane zęby, grubość tkanki kostnej od strony przedsionkowej zębów przednich, możliwości wszczepienia miniimplantów ortodontycznych, ustawienie zębów w kości wyrostka zębodołowego, liczbę i anatomię kanałów przy leczeniu endodontycznym, ewentualne zmiany okołowierzchołkowe oraz inne zmiany tkanki kostnej jak zmiany nowotworowe, torbiele. Pozwala także ocenić kostne struktury stawów skroniowo-żuchwowych, tak ważne przy leczeniu ortodontycznym.
Uzyskujemy widok w trzech płaszczyznach: strzałkowej, czołowej i poprzecznej, dzięki czemu dokładnie widzimy jak ułożony jest ząb i jak przebiega kanał nerwu żuchwowego.
W większości przypadków, pacjentów ortodontycznych diagnostyka radiologiczna opiera się na wykonaniu zdjęcia pantomograficznego i cefalometrycznego bocznego. Lecz czasem są one niewystarczające do rozwiązania problemów klinicznych i niezbędne jest także wykonanie dodatkowych radiogramów.